Pátek 20. 10. – SETKÁNÍ V PRVNÍ ČTVRTI: Kvantové počítače

Cyklus zajímavých přednášek na aktuální témata bude na teplické hvězdárně na Písečném vrchu pokračovat v pátek 20. 10. 2023 v 19:00, název přednášky je Kvantové počítače.

Mgr. Pavel Brož Vám představí proč mohou být kvantové počítače výrazně výkonnější než klasické a jaký jev je za to zodpovědný, jaké obtíže je ještě nutné překonat na cestě k prvnímu reálně použitelnému kvantovému počítači, které úlohy kvantové počítače výrazně urychlí a které naopak vůbec ne, v čem se podstatně liší programování pro klasický a kvantový počítač a na závěr Vás čeká spekulativní výhled do budoucna.

Mgr. Pavel Brož (1967)

Absolvoval teoretickou fyziku na MFF UK Praha v roce 1992. Složil státnice z oborů kvantová teorie a speciální a obecná teorie relativity. Od roku 1993 pracuje jako softwarový vývojář, z toho od roku 2007 jako vývojář mainframového softwaru.

VSTUPENKY

Články

Astronomická výročí  – duben 2024

Dne 25. 4. uplyne již čtvrt tisíciletí od chvíle, kdy se v Paříži narodil do úřednické rodiny Jean-Baptiste Biot. Jean-Baptiste Biot (21. 4. 1774, Paříž – 3. 2. 1862, Paříž),  francouzský fyzik, astronom a matematik.

Číst dále

18. 4. Café Nobel: Šelma z Valče

Paleontolog Národního muzea v Praze RNDr. Boris Ekrt představí ve čtvrtek 18. dubna návštěvníkům teplické hvězdárny vzácný objev nejstarší kočkotvárné šelmy v Evropě, která dostala jméno Fejfarictis valecensis. Dozvíte se

Číst dále