Hvězdárna

Všem zájemcům o pozorování oblohy slouží teplické hvězdárna         na Písečném vrchu. Hvězdárna je pro veřejnost pravidelně otevřena jak pro denní pozorování, které se zaměřuje především na Slunce        a děje na něm probíhající, tak i pro večerní pozorování Měsíce, planet, hvězdokup, mlhovin, galaxii a dalších objektů ve vesmíru.

Mimo pravidelné akce je hvězdárna též otevřena při mimořádných úkazech, jako jsou například zatmění Slunce i Měsíce, jasné komety, či meteorické roje. Občas bývají možnosti rozšířeny a pozoruje se i ze zahrady a ze střešní terasy.

Dále se na hvězdárně konají i přednášky z oblasti astronomie, fyziky   a ostatních přírodních a technických věd. K tomu slouží prostorný přednáškový sál.

Při všech akcích lze navštívit i vyhlídku na střeše hvězdárny, prohlédnout si výstavy v ochozech obou kopulí a prozkoumat interaktivní obrazovky. Pro případ nepříznivého pro návštěvníky přípraven náhradní program.

Pro školy, školky a pro větší skupiny návštěvníků z řad široké veřejnosti nabízíme i možnost objednat si pozorování mimo běžnou otevírací dobu.

Hvězdárna se nachází na Písečném vrchu, který leží pod Doubravskou horou nad městskou částí Prosetice.                            

Pro nejsnazší přístup na hvězdárnu je ideální zvolit zastávku MHD Panorama. K budově je zákaz vjezdu, proto je vhodné zanechat vozidlo na jednom z blízkých parkovišť. Na hvězdárnu lze dojít i lesoparkem od botanické zahrady po zelené turistické stezce.

Otevírací doba:

 

Otevřeno dle aktuálního programu, který naleznete zde.

 

Konkrétní otevírací dobu naleznete také zde: Kontakty

 

 

Jak se k nám dostanete:

Písečný vrch 2517, Teplice 415 01
Trolejbusem 104 a 103: 
  • Zastávka Panorama a poté ulicí Písečný vrch.
Autobusem 110:
Autem: 
  • Parkoviště U Panoramy a poté pěšky ulicí Písečný vrch (do které je zákaz vjezdu všech motorových vozidel).
Od botanické zahrady:
Z ulice Kříčkova:
  • po schodech vzhůru (nezpevněná cesta).

Kontakt:

Adresa:

Písečný vrch 2517

415 01  Teplice

Telefon:

(+420) 773 791 438

e-mail:

objednavky@hapteplice.cz (objednávky na akce a pořady)

hap@hapteplice.cz (ostatní korespondence)