Planetárium

Planetárium vytváří s pomocí projekce na kopuli iluzi oblohy. Na rozdíl od hvězdárny není program závislý ani na počasí, ani na denní době, ani na umístění, takže si můžete užívat pohled na astronomické jevy téměř kdykoli a z jakéhokoli místa na zeměkouli.

Pro veřejnost pravidelně otevíráme dvakrát týdně – ve středu a v neděli – ale pro větší skupiny z řad široké veřejnosti nabízíme možnost objednání návštěvy i v jiných časech. Odpolední představení od 15 a od 17 hodin jsou věnována zejména dětem, kdy na pohádky s vesmírnou tématikou navazuje přístupný výklad o dění na obloze. Večerní program od 19 hodin – zpravidla populární přednáška o astronomii či astrofyzice – je pak určen hlavně mládeži a dospělým.

Planetárium také slouží přímo k výukovým účelům pro různé typy a stupně škol, od mateřských až po vysoké, případně zájmovým kroužkům. Lze vybírat z široké nabídky programů – od kosmonautiky, přes sluneční soustavu, život hvězd až po vzdálený vesmír a kosmologii. Pracovníci planetária ale mohou nabídnout i přizpůsobení těchto programů potřebám té které školy či dokonce vytvořit i programy nové.

Planetárium se nachází v Teplicích v areálu školy Koperníkova, nedaleko od zastávek MHD Šanov II či Panorama. Dorazit ale můžete i pěšky – například z hvězdárny to je asi 20 minut a z teplického vlakového nádraží asi 30 minut chůze.

 

Otevírací doba:

 

Otevřeno každou středu a neděli dle aktuálního programu, který naleznete zde.

Jak se k nám dostanete:

Koperníkova 3062, Teplice 415 01
Trolejbusem 101, 103 a 105: 
  • Zastávka Šanov II.
Autem: 
  • Parkoviště v ulici Trnovanská nebo u Hvězdy.

Kontakt:

Adresa:

         Koperníkova 3062          

415 01   Teplice

Telefon:

(+420) 773 791 439

e-mail:

objednavky@hapteplice.cz (objednávky na akce a pořady)

hap@hapteplice.cz (ostatní korespondence)