Pozorování Slunce (sluneční skvrny, fakulová pole, protuberance). Pokud nebude jasno, koná se v uvedené časy pouze náhradní program v kinosále hvězdárny (tento je zaměřený zejména na Slunce). Náhradní program je doplněný prohlídkou výstavy a dalekohledů.
V první části programu uvidíme tři příhody malého skřítka Rákosníčka mezi hvězdami. Po pohádkách "Jak Rákosníček s Malým a Velkým psem neuhlídali Měsíc", "Jak Rákosníček zachránil Polárku před slunečním paprskem" a "Jak Rákosníček udělal z nebeského Draka kolotoč" prozkoumáme s pomocí našeho planetária oblohu ve svátečním období.
Máte představu, jak se dostat na oběžnou dráhu Země? A chcete vědět, proč některé nápady fungují a některé nikoli? Navštivte u nás animované vesmírné dobrodružství, ve kterém se to dovíte!
V programu si zhustíme vývoj celého vesmíru od velkého třesku až po dnešek do jednoho roku. Samozřejmě se v rámci toho povídání podíváme i na vznik a vývoj Sluneční soustavy a planety Země zvlášť.
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.