Máte představu, jak se dostat na oběžnou dráhu Země? A chcete vědět, proč některé nápady fungují a některé ne? Navštivte u nás animované vesmírné dobrodružství, ve kterém se to dozvíte!
Jedná se o pozorování Měsíce mimo běžnou otevírací dobu. Zajímat nás budou především některé konkrétní útvary na jeho povrchu. Zaměříme se zejména na Moře jasu, Moře klidu, Moře nepokojů, Moře hojnosti, Moře nektaru, na krátery Aristoteles, Eudoxus, Cassini, Aristillus, Autolycus, Walther a na pohoří Kavkaz a Apeniny. Navštívit nás můžete v pondělí 29. 9. 2025 v 19:30. Pokud nebude jasno, koná se v uvedený čas pouze náhradní program v kinosále hvězdárny (tento je zaměřený zejména na Měsíc). Náhradní program je doplněný prohlídkou výstavy a dalekohledů.
V programu se seznámíme s malým robotem Kitem, který nás ve svých příbězích o Zemi, Měsíci a Slunci zavede do kosmu. Poté se na obloze planetária podíváme na to, s čím se lze během podzimu setkat na skutečné obloze.
Rosomáčici Evě ztrpčují život vlci. Naštěstí má chápavou mámu, která umí skvěle vyprávět. Skrze tři poučné příběhy Evě vysvětlí, že odvaha má mnohem víc podob než se na první pohled může zdát. Tento zábavně dobrodružný film je o tom, jak se savci stali dominantními tvory naší planety.
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.